Lai gan aiz loga šobrīd ir auksts un redzams tikai sniegs, nepaspēsim ne attapties, kad jau martā un aprīlī mūs sildīs pavasara saulīte. Jau drīz pēc tam tā kļūs par kārtīgu vasaras sauli. Vasaras neatņemama sastāvdaļa ir saules peldes un samērā pieticīgs apģērbs. Jā, saule mums sniedz labsajūtu, tomēr UV stari, ko tā raida uz mūsu ādas, nav vēlami. Mediķi mudina ikvienu domāt par to, kā pasargāt savu ādu no UV staru ietekmes, izmantojot piemērotus aizsargkrēmus.

Vislabāk būtu pirms sauļošanās sezonas sākuma apmeklēt dermatologu, kurš veiks ādas apskati, novērtēs dzimumzīmju stāvokli un iespējamos riskus. Dermatologs arī sniegs ieteikumus, kā labāk pasargāt ādu no UV stariem, balstoties uz katra klienta individuālo ādas tipu un stāvokli. Ja dermatologs būs veicis pārbaudi pirms vasaras, tad būs daudz vieglāk pēc vasaras un aktīvās sauļošanās sezonas izvērtēt, vai ādā nav novērojamas kādas nevēlamas pārmaiņas.

Dermatologs būs sastopams gandrīz ikvienā poliklīnikā vai medicīnas centrā. Vizītei pieteikties var pat internetā: https://www.vca.lv/arstnieciba/dermatovenerologs.html.

  • Tiem, kuriem ir jutīga un dzimumzīmēm klāta āda, īpaši jādomā par tās aizsardzību no saules ietekmes. Tāpēc jāizvēlas krēms ar augstāku SPF skaitli.
  • Sejai ieteicams izmantot krēmu ar SPF 20-30 visa gada garumā, jo UV stari jau nekur nepazūd līdz ar vasaras beigām.
  • Lai sauļošanās būtu droša un nekaitētu ādai, ieteicams ievērot tās stundas, kad saulē atrasties nav vēlams. Tas ir no 11-15. Tajā laikā ieteicams arī pasargāt bērnus no tiešiem saules stariem.
  • Tāpat nevajadzētu tiešos saules staros pavadīt pārāk ilgu laiku, vēlamais laiks būtu līdz 40 minūtēm.
  • No saules ietekmes jāpasargā arī acis. Noteikti jāizmanto kvalitatīvas saulesbrilles. Tās ne tikai pasargās acis, bet arī ādu ap acīm, aizkavējot tās novecošanos un krunciņu veidošanos.
  • Ja uz ķermeņa tiek novēroti aizdomīgi veidojumi, dzimumzīmes, kas strauji palielinājušās, asiņo, lobās, tad noteikti pēc iespējas ātri ir jāpārbauda ādas veselība pie dermatologa.

Leave a Reply