Katrai pilsētai ir sava neatkārtojamā romantika. Vai arī galvaspilsēta spēj būt romantiska neskatoties uz savu drūzmu un troksni? Noteikti var, tikai jāspēj šī romantika saskatīt. Ik vienā tornītī, ik vienā promenādes ķieģelī.

Gar trolejbusu parku, kur virmo cigarešu dūmi

Rīgā nav vienas noteiktas vietas, kur Rīgas satiksme izvietotu pilnīgi visus savus braucamos. Trolejbusu parki sastopami katrā Rīgas rajonā un nostūrī. Ja kādreiz sanāk kādam iet garām, pavērojiet, kas tur notiek. Trolejbuss, kas tikko pienācis galapunktā, smagi noelšas un apstājas. No tā izlec vadītājs un tūliņ ķer no kabatas smēķu paciņu. Ehh, cik patīkami noteikti aizsmēķēt, kad tikko izbraukts viss maršruts. Trolejbusu parki ir vietas, virs kurām drūzmējas cigarešu dūmi un to smārds…

Trolejbusu vadītāju spraigās sarunas un lamas… Tas, cik šie cilvēki ir norūdījušies un nesatricināmi, tas, kā viņi ik pa laikam prot iztēloties neredzam kādu, kas vēl cenšas paspēt iekāpt un aizcērt tam durvis deguna priekšā – lūk, vesels seriāls iz Rīgas dzīves.

Ziedu tirgotāji pie Vērmanes dārza

Kurš gan nav redzējis “ziedu līniju”, kas stiepjas gar Vērmanes dārzu. Vieta, kur kā muzejā iespējams aplūkot dažādākos ziedus, visneparastākajās krāsās… Te ir vesela pasaule. Šie tirgotāji neko negrib dzirdēt par ziedu piegādi Rīgā, jo priekš kam tāda vajadzīga, ka var atnākt un izsmaržot visus ziedus šeit, klātienē. Ziedu piegāde – viņi būs gatavi to veikt paši, ja vien labi samaksāsiet. Un, ja vēlēsieties iegādāties ziedus, kas pie viena tirgotāja nebūs, redzēsiet, kas ir ātrākā ziedu piegāde – ziedus pāris sekunžu laikā jums sagādās no šķietami cita Rīgas nostūra, visas pircēja vēlmes šeit tiek izpildītas.

Maskavas ielas tramvajs no Centrāltirgus

Kāds nu tur bija tas numurs tramvajam… Ai, nav jau svarīgi, kas zina, sapratīs. Tramvajs, kurā pie Centrāltirgus allaž sakāpj aizdomīgi ļautiņi, tramvajs, kas vienmēr ir pārpildīts un smako tā, ka šķiet – labāk iet kājām vienalga kādā ziemas spelgonī vai vasaras tveicē.

jaunais-tramvajs-rigas-satiksme

Tas ir tramvajs, kas lēnām čunčina uz Maskavas ielas rajonu, lai tur izlaistu un atkal savāktu jaunas un jaunas aizdomīgas sejas. Braucot jāatslēdzas no domām par smirdošu salonā, jālūkojas un noplukušajām ēkām ielas malās. Tikai neaizskatīties par daudz – var palikt bez maka vai telefona…

Bastejkalna zirdziņš

Tie, kas staigājuši pa parkiem Rīgā zina, cik spožas ir Bastejkalna zirdziņa krēpes. Ikviens vēlas pie viņa nobildēties un uzlikt roku tam uz krēpēm. Mazā kumeliņa krēpes jau nospodrinātas un mirdz kā zelts…

Un tiltiņš ar atslēgām? Tas vienmēr liek aizdomāties par mīlestību, kaut tikai mazliet. Jo mīlestība virmo Rīgas parkos, it īpaši šeit, tik tuvu izslavētajam Laimas pulkstenim, pie kura sākušies tik daudzi īsteni mīlasstāsti.

Apsēdieties uz soliņa iepretim Brīvības piemineklim. Pavērojiet ļaudis, kas šeit grozās. Protams, tūristi, kārtības sargi. Un kas vēl? Jā, tie ir jaunieši, kuru acis mirdz patīkamā satraukumā. Jaunieši, kas gaida savu pirmo randiņu. Puisis ar ziediem, meitene, kas uzkrāsojusi lūpas maigi rozā tonī. Atliek tikai pavērot, lai ātri vien pamanītu apkārt valdošo romantiku.

Parki un ziedo tajos. Koki un zaļā zāle. Un, kad paraugās uz augšu, ne tikai sev zem kājām – neatkārtojami skaistas ēkas, rotājumi un pīlāri. Tas viss pieder Rīgai. Tāda ir Rīgas romantika.

Leave a Reply