dumvads

Pirms ziemas sākšanās katrā mājā ir kāds darbs, ko nevar atlikt un aizmirst — ir jāiztīra un jāpārbauda dūmvads, lai varētu droši uzsākt jauno apkures sezonu. Tieši bojāti dūmvadi un apkures iekārtas ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc aukstajos mēnešos notiek ugunsgrēki.

Tāpēc ik gadu VUGD atgādina iedzīvotājiem, ka ir laikus jāparūpējas par savas mājas dūmvadu, ka apkures iekārtas jālieto atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem, kā arī nedrīkst apkuri atstāt bez uzraudzības.

Ko darīt ar bojātu dūmvadu?

Ja ikgadējās tīrīšanas un apskates laikā nākas konstatēt, ka dūmvadi ir sliktā stāvoklī, kas nav savienojams ar apkures sezonas uzsākšanu, tad ir jādomā, kā situāciju efektīvāk un izdevīgāk risināt. Ja ir pietiekami daudz laika un pacietības, tad var pārmūrēt bojāto dūmvadu. Var arī pavisam to nomainīt pret citu dūmvadu no cita materiāla — keramisko vai arī nerūsējošā tērauda. Keramiskie dūmvadi ir pietiekami dārgi, bet nerūsējošā dūmvada priekšrocība ir gan pieejamā cena, gan iespēja to ātri uzstādīt ne tikai kā jaunu dūmvadu, bet ievietot arī vecajā dūmvadā kā izturīgu oderi.

Nerūsējošais tērauds — mūsdienās plaši izmantots materiāls

Nerūsējošais tērauds ir plaši izmantots rūpniecībā un ražošanā kā izturīgs un viegli veidojams materiāls. No nerūsējošā tērauda izgatavo tiešām daudzas lietas — sākot no virtuves piederumiem līdz pat jau pieminētajām dūmvadu caurulēm. Nerūsējošais tērauds ir izturīgs, tas nepakļaujas korozijai, tas ir veselībai nekaitīgs. Un ražošanas procesā no tā var izgatavot visdažādākā izmēra un formas detaļas, kas ļauj panākt lielāku mobilitāti, ērtāku montāžu.

Tērauda dūmvadus var uzstādīt pašu spēkiem

Tāpēc, ka nerūsējošais tērauds ļauj izgatavot tik daudzveidīgas un nelielas detaļas, šos nerūsējošā tērauda dūmvadus var konstruēt tieši tā, kā katrā mājā ir nepieciešams. Un to var paveikt ar pašu spēkiem, ja seko līdzi ražotāja sniegtajām instrukcijām. Vēlamo detaļu komplektāciju var pasūtīt ātri un ērti — taisnie posmi, liekumi, līkumi, savienojumi un citas detaļas, kas galu galā kopā kļūst par tieši tādu dūmvadu, kāds ir nepieciešams. Šādi dūmvadi ir pasūtāmi pie vietēja ražotāja RGJ. Var izvēlēties gan dūmvadu, kas derēs jaunas sistēmas izveidei, gan nerūsējošā tērauda čaulu, kas paredzēta ievietošanai vecajā ķieģeļu dūmvadā.

 

Finansiāli izdevīgāks un ātrāks risinājums

Ja salīdzina visas iespējas, kā varētu atjaunot bojātu dūmvadu, tad nerūsējošā tērauda dūmvadi noteikti ir viens no tiem variantiem, kas ir īstenojams ātrāk un lētāk. Tāpēc arī tā ir viena no TOP izvēlēm gan Latvijā, gan arī citās valstīs, jo Latvijas ražotājs RGJ ļoti lielu daļu savas produkcijas eksportē. Daudzās valstīs tā ir ļoti pieprasīta tieši tāpēc, ka ir gan ļoti kvalitatīva, gan par pieejamu cenu.

Nerūsējošā tērauda dūmvadi un visas to detaļas ir ērti pārvadājami, tie ir salīdzinoši viegli. Kā arī tos var samontēt tieši tā, kā ir nepieciešams. Un tas neaizņem daudz laika. Fakts, ka dūmvada atjaunošanu vai izveidošanu var veikt salīdzinoši ātri, ir ļoti būtisks, kāpēc priekšroka tiek dota tieši tērauda dūmvadiem.

Kā rūpēties par dūmvadu?

Dūmvadu iesaka tīrīt vienu vai pat divas reizes gadā. Un labāk to uzticēt skursteņslauķim, kuram ir gan nepieciešamie instrumenti, gan arī pieredze šajā darbā un prasme novērtēt dūmvada tehnisko stāvokli. Tāpat ir jāseko līdzi, lai apkures iekārta netiktu pārkurināta, lai tiktu izmantots tikai atbilstošs kurināmais. Nekādā gadījumā nedrīkst dedzināt atkritumus, jo tie veidos dūmvadā nevēlamus nosēdumus, kas var aizdegties, izraisīt ugunsnelaimi. Jāatceras, ka dūmvada un apkures iekārtas tuvumā nedrīkst atrasties ugunsnedroši priekšmeti un materiāli, kā arī nedrīkst atstāt uguni bez uzraudzības. Tas palīdzēs nodrošināties, ka māja vienmēr ir silta un arī drošībā.

Leave a Reply