Daudzas no veselības uzlabošanas metodēm, ko mūsdienās pazīstam un izmantojam, cilvēkiem ir zināmas jau patiešām sen. Sāls terapija jeb sāls istaba ir viena no šādām metodēm, ko zinājuši un izmantojuši gan mūsu senči, gan iesaka izmantot ārsti arī mūsdienās.

Sāls istaba ir īpaša relaksācijas telpa, kurā iekārtas izdala speciālus sāls jonus. Telpas sienas, grīda un griesti ir noklāti ar sāli. Telpā ierīkotas ērtas atpūtas vietas, kur apmeklētāji var relaksēties un pavadīt terapijā paredzēto laiku.

Sāls istaba elpceļu un imunitātes profilaksei

Visbiežāk ārsti sāls istabas apmeklējumus kursa veidā iesaka veikt tiem cilvēkiem, kuri bieži sirgst ar dažādām elpceļu saslimšanām. It īpaši, ja tām ir hronisks raksturs. Sāls istaba ieteicama astmas profilaksei, kā arī tad, ja slimo ar mandeļu un ausu iekaisumiem, ar pneimoniju, iesnām, klepu, bronhītu.

Tāpat sāls istaba arī uzlabo kopēju imunitāti un spēju cīnīties pret dažādām saslimšanām aktīvajā vīrusu sezonā. Sāls procedūras regulē vielmaiņu un uzlabo asinsriti. Sāls istabā gaiss ir bez mikrobiem un alergēniem. Sāls telpā rada īpaši labvēlīgu mikroklimatu. Sāls istabu droši var apmeklēt jebkurā vecumā – gan bērni, gan pieaugušie. Bieži vien sāls istaba ļauj uzlabot veselību, izvairoties no pārmērīgas medikamentu lietošanas.

Lai sāls istaba sniegtu vislabāko efektu, speciālisti iesaka sāls istabu apmeklēt kursa veidā. Tām vajadzētu būt vismas 10 reizēm ar neilgu intervālu – katru dienu vai katru otro dienu. Sāls istabas kursu ieteicams iziet vienu reizi gadā profilaktiskos nolūkos, bet tiem, kuri daudz slimo, kursu ieteicams iziet divas reizes gadā.

Kas jāņem vērā, apmeklējot sāls istabu

Lai sāls istabas apmeklējums sniegtu gan komfortu, gan cerēto efektu, ir jāņem vērā dažas lietas, kas jāievēro apmeklētājiem. Protams, vienmēr jāievēro higiēna, tas nozīmē, ka sāls istabā ir jādodas ar bahilām, halātu un higiēnas cepuri. Parasti ar to visu nodrošina pakalpojuma sniedzējs, katram apmeklētājam izsniedzot nepieciešamo higiēnas inventāru.

Sāls istabas apmeklējuma laikā ieteicams atrasties miera stāvoklī, sēdēt atpūtas krēslos, ieelpot caur degunu un izelpot caur muti. Bet pēc sāls istabas apmeklējuma labāk vēl neilgi atrasties telpās, izdzert zāļu tēju, atpūsties.

Kur apmeklēt sāls istabu

Sāls istabas pakalpojumus sniedz daudzās veselības klīnikās un poliklīnikās, arī rehabilitācijas iestādēs. Lai atrastu sev ērtāko vietu, kur doties uz sāls istabu, vislabāk painteresēties sev tuvākajās ārstniecības iestādēs, medicīnas un veselības centros. Tāpat var izdoties atrast šo pakalpojumu arī SPA centros, kur pakalpojumu klāsts arī vērsts uz veselības uzlabošu un atjaunošanu.

Rīgā ērti sāls istabu varat apmeklēt VCA poliklīnikā “Jugla”, kur vienmēr būs augstas kvalitātes pakalpojums un visas vajadzīgās ērtības. Apmeklējumiem ērti varat pieteikties arī elektroniski mājaslapā www.vca.lv. Vairāk par sāls istabas apmeklējumu VCA poliklīnikās varat uzzināt šajā saitē: https://www.vca.lv/veicinasanas-centri/sals-istaba.html.

Sāls istaba ir laba izvēle ne tikai savai veselībai un tās uzlabošanai, bet arī kā dāvana kādam tuviniekam vai draugam. Tā būs dāvana, kas sniegs labumu viņa veselībai un imunitātei. Sāls istabas apmeklējumus varat iegādāties arī dāvanu kartes veidā un noformēt kā jauku dāvanu.

Kad nav ieteicams apmeklēt sāls istabu

Jāatceras, ka ne visos gadījumos sāls istaba būs ieteicams risinājums, kā uzlabot savu veselību. Sāls istabu nav ieteicams apmeklēt tad, ja pacientam ir paaugstināta ķermeņa temperatūra un drudzis. Tāpat noteikti sāls istaba nav rekomendējama brīdī, kad norisinās vīrusa infekcijas saasinājuma periods. Sāls istabas terapija arī nav piemērota pacientiem, kuriem ir onkoloģiskās saslimšans un nieru problēmas. Lai garantētu, ka sāls istabas apmeklējums nebūs kaitīgs pacienta veselībai, labāk pirms apmeklējuma konsultēties ar savu ārstu.

Leave a Reply