ir sarīgi attīstīt bērna domāšanu jau no mazotnes. Viens no veidiem ir iegādāties bērnam puzles.

Bērni ir savu vecāku lepnums, lai arī kādi viņi būtu, jo pret viņiem tiek izjusta beznosacījuma mīlestība. Tomēr ikviens vecāks grib piedzīvot to mirkli, kad noraugās bērna sasniegumos un var lepoties ar viņu. Kā tad īsti ir? Gudrs, talantīgs un spējīgs bērns tā vienkārši piedzimst, vai varbūt tomēr visu nosaka vide, ietekme un mācīšanās?

Te jāsaka, ka patiesība ir abās pusēs, jo zināmu lomu spēlē iedzimtības faktori, kas pārņemti no iepriekšējām paaudzēm, bet tie nevar pilnībā noteikt to, kāds bērns būs, jo vienmēr ir iespēja viņu attīstīt, stimulēt viņa talantus un spējas, kas varbūt ir tikai iedīglī. Ja tos nepamanītu un neattīstītu, tad tie arī paliktu tumsā un bez realizācijas.

Gudru bērnu var izveidot mīloša, pacietīga ģimene un kvalitatīva izglītība. Vienmēr ir labi zināt, kādas nodarbes un metodes atstāj pozitīvu iespaidu uz bērna intelektuālo attīstību un spēju izkopšanu.

  • Jau kopš dzimšanas jāvelta bērnam uzmanība — jāsarunājas, jāveido droša un attīstoša vide, jādzied un jālasa priekšā.
  • Jānodrošina vecumam atbilstošas un attīstošas rotaļlietas.
  • Jāmāca bērnam prasmes, izmantojot galda spēles. Tās attīsta domāšanu un analītiku.
  • Attīsti bērna domāšanu ar puzlēm. Puzles ir ne tikai jautras, bet arī veicina dažādas prāta spējas. Puzles iespējams piemeklēt katram vecumam un spējām.
  • Piemeklējiet bērna talantiem un interesēm atbilstošus pulciņus.
  • Nekad nav par agru sākt mācīties svešvalodas. Speciālisti apgalvo, ka jau 4 gadu vecumā bērns ļoti labi var sākt apgūt vienu vai pat divas svešvalodas. Tieši tad viņa smadzenes ļoti labi uzņem šo jauno informāciju. Vairāk lasiet: http://www.delfi.lv/calis/enciklopedija-vecakiem/kliedejam-mitus-kad-berniem-sakt-macit-svesvalodas.d?id=47364893

Intelekts iedzimst no mātes

Ja runā par to intelekta daļu, kas tiek nodota ar gēniem, tad to bērns manto no mātes. Tāpēc vīriešiem vajadzētu meklēt sev gudras partneres, ar kurām laist pasaulē bērnus. Zinātniski ir pierādīts, ka tieši no mātes saņemtie gēni atbild par smadzeņu attīstību un prāta potenciālu. Tomēr iedzimtībai ir tikai 40-60% ietekme uz intelektu.

Ciešas attiecības ar māti līdz 2 gadu vecumam

Tas ir ļoti būtisks faktors, lai mazulis kļūtu par gudru pieaugušo. Līdz 2 gadu vecumam bērnam jāizjūt ciešas un emocionāli tuvas attiecības, drošā piesaiste ar māti. Līdz 13 gadu vecumam bērnam noteikti nevajadzētu izjust mīlestības trūkumu no vecākiem.

Leave a Reply