gramatvedība

Esot algotam darbiniekam, viena no lielākajām priekšrocībām ir tā, ka nav jāraizējas par birokrātiju. Tas ir darba devēja ziņā. Viņš aprēķinās nodokļus, veiks visus norēķinus ar valsti. Darbiniekam tikai jāsagaida savā bankas kontā alga.

Apjomīgā grāmatvedības kārtošana arī ir viens no galvenajiem biediem, kad cilvēki domā par kādu citu nodarbinātības formu, kas nav standarta darba līgums. Tas gandrīz vienmēr nāk komplekta ar birokrātija. Ja nodibina savu uzņēmumu, kaut vai nelielu, ir jārēķinās ar formalitātēm, atskaitēm, maksājumiem, sekošanu pinķerīgajiem nodokļu un noteikumu labirintiem. Tas pats attiecas arī uz tiem, kuri izvēlas būt pašnodarbinātie, dibina mikrouzņēmumu vai saņem autoratlīdzību. Jebkurā gadījumā nāksies pašam sekot līdzi daudzām niansēm, aizpildīt atskaites, krāt čekus un darīt daudzas lietas, kas vairumam cilvēku it nemaz nešķiet patīkami.

Tomēr ir dažādas iespējas, kā atvieglot grāmatvedības jautājumus. Var izmantot vairākas metodes.

  • Grāmatveža algošana. Ja ienākumi, kas tiek gūti, ir pietiekami lieli, tad noteikti atmaksājas algot zinošu grāmatvedi, kas atbrīvos no jebkādām raizēm par skaitļiem, atskaitēm, nodokļu maksājumiem. Protams, te runa par gudru un uzticamu grāmatvedi, kam droši var nodot visus šo jautājumus. Ja arī nav vajadzīgs pastāvīgs grāmatvedis, tad var uz konkrētajiem atskaišu periodiem noalgot cilvēku, kurš sakārto iekrātos čekus, savelk gala bilanci, zina kas un kam jāsamaksā, jāatskaitās, aizpilda deklarāciju utt.
  • Grāmatvedības programmas izmantošana. Ja tomēr ir vēlme darboties pašam un ir jau zināmas iemaņas, tad labs atbalsts būs profesionāla grāmatvedības programma, kur elektroniski iespējams uzkrāt visu informāciju. Ja ir vēlme izmēģināt un negribas uzreiz kaut ko maksāt, tad labs variants būs bezmaksas grāmatvedības programma. Varēs saprast, kā tas darbojas, cik pakalpojums ir noderīgs. Piemēram, bezmaksas grāmatvedības programma ekonts.lv darbojas tiešsaistē, tāpēc ir izmantojama jebkurā laikā un vietā. Šī bezmaksas grāmatvedības programma arī maksas periodā ir par ļoti demokrātisku cenu, kas ir svarīgi, jo pakalpojumā ietverts profesionālu grāmatvežu atbalsts.
  • Konsultēšanās ar VID speciālistiem. Noderīgu atbalstu var sniegt arī jebkurš VID speciālists. Jautājumus uzdot var gan elektroniskā veidā, gan klātienē jebkurā VID nodaļā. VID piedāvā arī iespēju pieteikties padziļinātai konsultācijai, kas bieži vien ir noderīgi juridiskām personām. Tāpat var sekt līdzi informācijai, lai piedalītos bezmaksas semināros, kas regulāri tiek rīkoti, lai izglītotu iedzīvotājus par dažādiem ar nodokļiem saistītiem jautājumiem.

Leave a Reply