galda spēle visai ģimenei - monopols

Galda spēles ir viens no iecienītiem laika pavadīšaans veidiem gan darba dienu vakaros ģimenes lokā, gan ballītēs ar draugiem un radiem. Veikalos galda spēļu izvēle pēdējos gados ir kļuvusi tiešām plaša, ražotāji izdod jaunas un aizraujošas spēles. Tomēr visiem zināmāms un klasiskās galda spēles arī joprojām ir ļoti pieprasītas un glabājas katrā spēļu cienītāja kolekcijā. Turpinājumā varat apskatīt sarakstu ar dažām zināmākām un mazāk zināmām galda spēlēm, kas būs aizraujošas pieaugušajiem, tāpēc būs labi izmantojamas darba un mājas ballītēs, atpūtas vakaros.

 

  • Katana jeb Katanas ieceļotāji

 

Šī galda spēle pieskaitāma pie stratēģiskajām galda spēlēm. Tā pirmo reizi izdota Vācijā jau 1995. gadā. Tagad tā pazīstama visā pasaulē un tai iznākuši arī papildinājumi. Katrs spēlētājs ir kolonizators salā. Spēlē darbojas gan veiksmes, gan stratēģijas faktors. Katram ir jāvāc resursi, kas nestu viņam vairāk punktu un ļautu spēlē uzvarēt. Katana ir viena no populārakajām spēlēm, kas patiešām aizrāvusi arī pieaugušos.

 

  • Monopols

 

Arī Monopols pieder pie spēļu klasikas, par šo spēli ir dzirdējis ikviens. Tā ir klasiska īpašumu tirdzniecības galda spēle. Spēles mērķis ir savākt visvairāk bagātības. Monopols prasa reizē gan atjautību, gan apķērību, gan veiksmi. Spēli var apgūt jau no 6 gadu vecuma. To var spēlēt divi līdz astoņi spēlētāji. Monopols ir pazīstams visā pasaulē, tajā ir iekļauta arī Latvijas galvaspilsēta Rīga. Monopols ir izgudrots Amerikā jau 20. gadsimta sākumā, bet šobrīd tā ir viena no populārākajām spēlēm visā pasaulē.

 

  • Scrabble

 

Scrabble ir krustvārdu mīklu tipa spēle, kurā ir burtu kauliņi, no kuriem jāveido vārdi. Spēle attīsta vārdu krājumu. Tā ir ne tikai izklaide, bet arī prāta treniņš. Spēle gan attīsta domāšanu, paplašina vārdu krājumu, bet arī ļauj lieliski pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem. Plašs vārdu krājums palīdz skaidrāk un efektīvāk izteikties, sasniegt ar savu runu vēlamo mērķi, jo zināms, ka valoda ir viens no ietekmīgākajiem izteiksmes veidiem.

 

  • Ice Cool

 

Šī ir jauna spēle, kas radīta Latvijā. Un tā jau ieguvusi godalgu — tikusi atzīta par 2016. gada labāko galda spēli bērniem. Tomēr spēle ir tik aizraujoša, ka tā patiks arī pieaugušajiem. Kāpēc gan neļauties mazliet jautrībai un nebēdnībai, spēlējoties ar pinvīniņu, kuram jāpalīdz tikt cauri durvīm un noķert zivis? Ice Cool tikpat labi var uzspēlēt gan birojā, gan vakarā mājās, gan ballītē, jo spēle ir jautra un aizraujoša. Varat to arī spēlēt kopā ar bērniem, kuri priecāsies par iespēju uzspēlēt kaut ko kopā ar vecākiem.

 

  • ALIAS

 

ALIAS ir jautra galda spēle, kurā ir vārdu skaidrošana un minēšana. Vārdu paskaidrošanā nedrīkst izmantot paša vārda sakni un žestus. Dalībnieki sadalās komandās un sacenšas, kura komanda noteiktā laikā paskaidros un uzminēs vairāk vārdu. Spēles laukumā komanda pavirzās uz priekšu par tik lauciņiem, cik vārdus ir atminējusi. Kurš pirmais sasniedz finišu, tas uzvar. Spēle un vārdu skaidrošana var sniegt daudz smieklu un aizraujošu mirkļu, jo vārdu paskaidrošanai var izmanto visu savu intelektuālo kapacitāti, lai uzvedinātu komandas biedrus uz pareizā ceļa. ALIAS spēlē ir vairāk nekā 3000 vārdu, tāpēc spēle būs aizraujoša pat tad, ja spēlēsiet to katru dienu. Tā lieliski iederēsies gan ballītē, gan darba kolēģu pasākumā, gan izklaidei ģimenes saietā.

Kāpēc spēlēt galda spēles? Tā ir aizraujoša nodarbe un laika pavadīšana, kas dod iespēju atpūsties no TV, viedtelefoniem un citām mūsdienu tehnoloģijām. Tā vietā ir reāla un aizraujoša spēle, spēles dalībnieki, ar kuriem komunicēt un gūt pozitīvas emocijas, arī nedaudz uzspodrināt savu sacensību garu, jo tomēr katrs taču grib uzvarēt.

Leave a Reply