internets

Zinu ļoti daudzus cilvēkus, kuri atrodas nemitīgā kustībā, pārvietojas pa visu pasauli. Viņi Latvijā ir dažus mēnešus, tad kādu laiku aizbrauc uz citurieni. Un ne tikai ceļojumā, bet padzīvo kādus laiku citā valstī, veido darba projektus ārpus Latvijas. Tas, ka ir nojauktas laika un telpas robežas, ir skaidrs. Paldies par to jāsaka efektīvajām iespējām pārvietoties, tehnoloģijām un internetam.

Arī es jau kādu laiku regulāri pārvietojos maršrutā Latvija-Vācija. Tur tagad ir daļa no manas ģimenes, kā arī daži projekti darba sakarā. Bet pamatdarbs un sava mājvieta man ir Rīgā. Tā nu es plānoju savu laiku, lai paspētu būt visur un padarīt visu. Man tas ļoti labi izdodas, to palīdz izdarīt visas tās plašās iespējas, ko sniedz modernās tehnoloģjas, internets un programmas.

Darbs attālināti — jau ierasta lieta

Mūsu Rīgas birojā ir vairāki cilvēki, kuri ikdienā strādā attālināti. Viņi dzīvo ārpus pilsētas, kāds pat tālos laukos. Birojā viņi ierodas uz dažām lielajām sapulcēm. Visu pārējo viņi ļoti labi izdara arī mājās, pludmalē vai kafejnīcā, jo viņu galvenais instruments ir labs klēpjdators un interneta pieslēgums. Šāds darba stils kļūst arvien populārāks, jo ir programmas, kas ļauj cilvēkiem strādāt reizē, redzēt vienam otra darbu, komunicēt. Vairs nav vajadzības tik daudz sēdēt pie viena galda vai vienā birojā. Tāpat arī var veidot video zvanus un sarunas, kas ļauj operatīvi apspriest visu aktuālo.

Šāda pieeja arī man ļauj būt ilgāku laiku ārpus biroja. Nav jau nozīmes, kur cilvēks atrodas — Latgales laukos vai Vācijā. No tehnoloģiju viedokļa un klikšķa attāluma tas ir viens un tas pats. Arī atlidot no Vācijas es varu tikpat ātri, cik atbraukt ar auto no kāda tālāka Latvijas novada uz Rīgu.

Noderīgas datorprogrammas

Man liels palīgs ir dažādas programmas, ko lietoju savā datorā, planšetē un viedtālrunī. Tas viss ir saistīts un ērti lietojams jebkurā vietā. Mana pamata platforma darbā ir Google Disks, kur es strādāju ar dažādiem dokumentiem, tie tiek koplietoti ar citiem kolēģiem, ar maniem klientiem un sadarbības partneriem. Google Disks paver man lielas iespējas, brīvību un darba efektivitāti.

Protams, ka es aktīvi izmantoju saziņu Skype vidē. Ne tikai zvaniem, bet arī ātrai sarakstei, ja ir kādi aktuāli jautājumi. Skype kļuvis arī par uzticamu sabiedroto saziņā ne tikai profesionālā jomā, bet arī ģimenē. Esmu apmācījusi vecākus, lai viņi var lietot šo rīku.

Tā kā es strādāju dažādu projektu ietvaros, strādāju ar klientiem un uzņēmumiem kā savas jomas speciāliste, tad neesmu nekur pastāvīgā darbā, bet gan slēdzu līgumus, kas liek man pašai rūpēties par savu grāmatvedību, maksāt nodokļus, iesniegt deklarācijas. Jā, sākumā tas viss bija ļoti ķēpīgi. Es algoju grāmatvedi, kurš dažas reizes gadā ieviesa šajās lietās kārtību. Bet tagad man ir ērtāks un lētāks risinājums, ar kuru tieku galā pašas spēkiem — grāmatvedības programma ekonts.lv. Tā strādā tiešsaistē, ir viegli sparotama, daudz darba izdara manā vietā, vienmēr ir pieejamas grāmatvežu konsultācijas, ērti var sagatavot atskaites, kas jāiesniedz, aprēķināt nodokļu summas, izrakstīt rēķinus un veikt citas noderīgas darbības. Arī to visu es varu darīt jebkura vietā, vajag tikai datoru un interneta pieslēgumu.

Leave a Reply